ادعای روسیه مبنی بر هک آیفون‌های شهروندانش از سوی آژانس امنیت ملی آمریکا

با دوستان خود را به اشتراک بگذارید:

روسیه مدعی هک آیفون‌ شهروندان روس و دیپلمات‌های خارجی مستقر در این کشور از سوی سازمان NSA ایالات‌متحده شد.

به گزارش ایرانی متا، زومیت نوشت: دولت روسیه می‌گوید آژانس امنیت ملی ایالات‌متحده (NSA) آیفون شهروندان روسی را هک و اپل با ارائه‌ی دسترسی غیرمجاز به این سازمان به روند مذکور کمک کرده است.

رویترز گزارش داده که ادعای روسیه ازسوی سرویس امنیت فدرال این کشور (FSB) مطرح شده است. این سرویس می‌گوید، نقشه‌ی آژانس امنیت ملی ایالات‌متحده (NSA) را در بدافزارهای ناشناخته‌ی برای دسترسی به آسیب‌پذیری‌های موسوم‌به BackDoor (در پشتی) در گوشی‌های ساخت اپل کشف کرده است.

FSB ادعا می‌کند چند هزار آیفون ازجمله گوشی‌های مشترکان داخلی روسیه به بد‌افزار ساخت NSA آلوده شده‌اند. سرویس امنیت فدرال روسیه همچنین اظهارداشت گوشی‌های متعلق به دیپلمات‌های خارجی مستقر در روسیه، اعضای ناتو، سوریه و چین هدف قرار گرفته‌اند.

FSB معتقد است هک آیفون‌های شهروندان روسی، رابطه‌ی نزدیک اپل و NSA را نشان می‌دهد. به‌نوشته‌ی 9to5Mac، احتمال دارد هک آیفون‌ها به‌عنوان منبعی برای کسب اطلاعات درمورد حمله به اوکراین انجام شده باشد.

مدت کوتاهی پس‌از اعزام نیروهای روسیه به اوکراین در سال گذشته، جاسوسان ایالات‌متحده و بریتانیا با کشف و افشای اطلاعاتی که براساس آن، ولادیمیر پوتین، رئیس‌جمهور روسیه قصد حمله به اوکراین را داشت، ادعا کردند اطلاعاتی دراین رابطه به‌دست آورده‌اند؛ اطلاعاتی که هنوز نمی‌دانیم ازطریق چه روشی جمع‌آوری شده‌اند.

دولت روسیه اوایل سال جاری، استفاده از آیفون را برای مقامات خود ممنوع کرد و تا یکم آوریل به آ‌ن‌ها مهلت داد گوشی خود را تعویض کنند. پوتین می‌گوید شخصاً از هیچ گوشی هوشمندی استفاده نمی‌کند.

بیشتر بخوانید  به سرقت بردن ربات‌های تحویل غذا در آمریکا!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *