افزایش قابل توجه ارزش نورالینک

با دوستان خود را به اشتراک بگذارید:

ارزش استارتاپ نورالینک پس از دریافت تأییدیه سازمان غذا و دارو با افزایش قابل‌توجهی رو به رو شده است.

به گزارش ایرانی متا، دیجیاتو نوشت: نورالینک، استارتاپ ایمپلنت مغزی ایلان ماسک که دو سال پیش در دوره جمع‌آوری سرمایه خصوصی خود نزدیک به 2 میلیارد دلار ارزش داشت، اکنون براساس گزارشی، از نظر معاملات انجام‌شده ارزشی در حدود 5 میلیارد دلار دارد.

استارتاپ متعلق به ایلان ماسک اوایل ماه جاری موفق شد تا مجوز آزمایش بالینی انسانی خود را از سازمان غذا و داروی (FDA) دریافت کند و رویترز در گزارش خود ذکر می‌کند که همین موضوع باعث شده است ارزش نورالینک از آن زمان به میزان قابل‌توجهی افزایش پیدا کند.

چالش‌های پیش روی نورالینک برای تجاری‌سازی ایمپلنت خود

بااین‌حال به گفته کارشناسان، نورالینک هنوز چندین سال تا زمان دریافت مجوز استفاده تجاری از ایمپلنت مغزی خود فاصله دارد. به گفته «کیپ لودویگ»، مدیر برنامه مهندسی عصبی مؤسسه ملی بهداشت ایالات‌متحده (NIH)، در خوشبینانه‌ترین حالت، تجاری‌سازی ایمپلنت مغزی Neuralink حداقل 10 سال دیگر طول خواهد کشید.

این استارتاپ همچنین با چالش‌های دیگری مانند تحقیقات فدرال به‌دلیل سوء‌استفاده از میمون‌ها مواجه است.

رویترز براساس یک ایمیل، در ادامه گزارش خود توضیح می‌دهد که پس از دریافت تأییدیه FDA، نورالینک به‌دنبال فروش سهام خود با قیمت 55 دلار به سرمایه‌گذاران خصوصی بود که ارزش کلی‌اش را به 7 میلیارد دلار می‌رساند. بااین‌حال نمی‌دانیم این استارتاپ متعلق به ایلان ماسک موفق به فروش سهامش با این قیمت شده است یا خیر. ارزش کنونی 5 میلیارد دلار براساس معاملات انجام‌شده است.

ماسک برای پروژه ایمپلنت مغزی نورالینک ایده‌های بلندپروازانه‌ای دارد و می‌گوید از این تراشه می‌توان برای درمان چاقی، اوتیسم، افسردگی و اسکیزوفرنی در افراد سالم و ناتوان کمک گرفت. او حتی او مدعی شده است که از این فناوری می‌توان برای وب‌گردی یا تله‌پاتی نیز استفاده کرد.

بیشتر بخوانید  ایلان ماسک: برای حفظ اطلاعات تا حد زیادی به کامپیوترها وابسته‌ایم

در آخر باید اشاره کرد که شرکت Synchron نیز در سال 2021 موفق شد مجوز مربوط به آزمایش رابط مغز و کامپیوتر خود را از FDA دریافت کند و سال گذشته اولین پروژه کاشت تراشه خود را روی یک بیمار آمریکایی انجام داد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *