مرسدس بنز خودروی خودران تولید می‌کند + تصاویر

با دوستان خود را به اشتراک بگذارید:

«مرسدس بنز درایو پایلوت» تنها سیستم خودروهای تولید استاندارد مجهز به رانندگی خودکار سطح ۳ جهان با تاییدیه نوع معتبر بین‌المللی است.

مرسدس بنز اولین شرکت خودروسازی است که گواهینامه ای از ایالت کالیفرنیا برای فروش خودروهای تولید استاندارد مجهز به رانندگی خودکار (خودران) مشروط سطح ۳ دریافت می کند.

این بدان معنی است که برخی از مدل‌های مرسدس بنز را می‌توان در بزرگ‌ترین بازار خودروی آمریکا بدون تعامل بین راننده و ماشین تحت شرایط خاص هدایت کرد. با این حال، راننده همچنان باید آماده باشد تا در صورت قطع شدن سیستم خودکار، کنترل را به دست بگیرد.

سیستم «درایو پایلوت» (Drive Pilot)  این خودروساز به‌ عنوان یک آپشن در مدل‌های«اس کلاس» ( S-Class ۲۰۲۴) و «ای کیو اس» (EQS ۲۰۲۴) در دسترس خواهد بود و انتظار می‌رود اولین خودروهای مجهز به این فناوری در اواخر سال ۲۰۲۳ به مشتریان تحویل داده شوند. همین سیستم باعث شد این برند شاخص آلمانی لقب اولین خودروسازی در آمریکا را به خود اختصاص دهد که گواهینامه رانندگی خودکار سطح ۳ را دریافت می‌کند. در ژانویه امسال، «درایو پایلوت» (Drive Pilot) برای استفاده در نوادا گواهینامه دریافت کرد.

«مرسدس بنز درایو پایلوت» تنها سیستم خودروهای تولید استاندارد مجهز به رانندگی خودکار سطح ۳ جهان با تاییدیه نوع معتبر بین المللی است. این سیستم بر پایه‌ای بسیار مستحکم ساخته شده است و استانداردهای جدید صنعت خودروسازی را تعیین می کند. Drive Pilot از معماری بسیار پیچیده خودرو مبتنی بر تعداد زیادی سنسور است که امکان رانندگی راحت و ایمن خودکار مشروط. گواهینامه توسط مقامات در کالیفرنیا و نوادا یک بار دیگر تأیید می‌کند که افزونه روشی ایمن و در نتیجه روشی صحیح است.

بیشتر بخوانید  حداکثر گرمایی که بدن انسان می‌تواند تحمل کند شناسایی شد!

اگر در دنیای فناوری‌های خودکار و خودران تازه کار هستید، به اختصار معنی همه آن چه در این متن خوانده‌اید را می‌توان این طور بیان کرد:  اگر سوار S-Class ۲۰۲۴ یا EQS ۲۰۲۴ مجهز به Drive Pilot هستید، می‌توانید دست‌های خود را از روی فرمان بردارید و به ترافیک فکر نکنید و روی فعالیت‌های دیگر، از جمله برنامه‌های کاربردی در نمایشگر مرکزی خودرو تمرکز کنید. این امر در بخش‌های خاصی از آزادراه با سرعت حداکثر ۶۵ کیلومتر در ساعت امکان پذیر خواهد بود. با این حال، راننده باید در هر زمان آماده باشد تا کنترل کامل خودرو را در دست بگیرد.

مرسدس در آینده می خواهد سیستم  خود را بهبود بخشد به طوریکه بتواند با سرعت ۱۳۰ کیلومتر در ساعت نیز کار کند. شرکت‌هایی مانند «انویدیا»(Nvidia) و «لومینار» (Luminar) به سازنده خودرو کمک می‌کنند و قطعات مختلفی را برای Drive Pilot ارائه می‌کنند.  در جدیدترین خبر در این باره اعلام شده که مرسدس می‌خواهد دسترسی به سیستم را به سایر آمریکا و دیگر مناطق در سراسر جهان گسترش دهد.

منبع: همشهری آنلاین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *