بازی رومیزی مجهز به هوش مصنوعی رونمایی شد

با دوستان خود را به اشتراک بگذارید:

از یک ربات بازی رومیزی مجهز به هوش مصنوعی ساخته شرکت سنس‌تایم رونمایی شد.

شرکت چینی سنس‌تایم(SenseTime) از نسخه‌ی مبتنی بر هوش مصنوعی قدیمی‌ترین بازی رومیزی جهان به نام Go رونمایی کرده است که تصور می‌شود حدود ۴۰۰۰ سال پیش در چین ایجاد شده است.

SenseRobot Go رباتی است که برای جوانان طراحی شده تا بازی Go را یاد بگیرند. براساس بیانیه مطبوعاتی این شرکت، این یک بازوی رباتیک، یک صفحه نمایش و یک تخته برای اجرای بازی از سطح ابتدایی تا حرفه‌ای دارد.

در مراسم معرفی محصول، دکتر زو لی(Xu Li)، مدیر عامل سنس‌تایم، می‌گوید: سنس‌ربات با قدرت محاسباتی، هماهنگی چشم و دست، و شاهکارهای مهندسی نوآوری می‌کند و هوش مصنوعی را از مراکز داده به خانه‌ها می‌آورد. ما امیدواریم که آینده‌ی رباتیک خانگی را با سنس‌ربات بازتعریف کنیم و نه تنها تجربه‌های جدید زندگی را به خانواده‌ها بیاوریم، بلکه نشاط جدیدی را به بازی Go تزریق کنیم و توسعه متنوع فرهنگ سنتی را ارتقا دهیم.

طبق بیانیه مطبوعاتی، این ربات یک تجربه‌ی بازی همه‌جانبه و جذاب را ارائه می‌کند و دارای مجموعه‌ی وسیعی از تمرین‌های حرفه‌ای بازی Go همراه با طیف وسیعی از فعل و انفعالات لمسی، بصری و شنیداری است.

این سیستم شامل بیش از ۲۰۰۰ تمرین تخصصی در هفت سطح است که تمام مراحل یادگیری را پوشش می‌دهد تا به طور مداوم مهارت‌های Go کودکان را توسعه دهد.

منبع: ایسنا

بیشتر بخوانید  AGI چیزی بزرگ‌تر از AI؛ هوش مصنوعی جامع خطر یا معجزه‌ای برای بشریت؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *