استفاده از تیک‌تاک در تلفن‌های دولتی فرانسه ممنوع شد

با دوستان خود را به اشتراک بگذارید:

وزیر خدمات عمومی فرانسه در توییتر از تصمیم این کشور برای ممنوعیت استفاده از اپلیکیشن ویدئویی چینی تیک‌تاک در تلفن‌های کاری کارمندان دولت خبر داد.

به گزارش ایرانی متا به نقل از ایسنا، استانیسلاس گورینی در بیانیه‌ای اعلام کرد: به منظور تضمین امنیت سایبری ادارات و کارمندان دولت، تصمیم گرفته شده است تا اپلیکیشن‌های تفریحی مانند تیک‌تاک، در تلفن‌های کاری کارمندان دولت ممنوع شود. وی در ادامه افزود: چند هفته است که چندین شرکای اروپایی و بین المللی فرانسه، اقداماتی را برای محدود یا ممنوع کردن دانلود و نصب اپلیکیشن تیک‌تاک در دستگاه‌های دولتی اتخاذ کرده اند.

گورینی گفت اپلیکیشن‌های تفریحی برای استفاده در دستگاه‌های مراکز دولتی، به حد کافی از امنیت سایبری و حفاظت از داده ها برخوردار نیستند. وی افزود: این ممنوعیت بلافاصله اعمال می شود و خدمات دولتی بر پایبندی به این ممنوعیت، نظارت خواهند کرد. البته این مقام فرانسوی خاطرنشان کرد: می توان به طور استثنا برای دلایل حرفه ای مانند ارتباطات موسسه ای یک سازمان، معافیت قائل شد.

شماری از دولت‌ها و نهادهای غربی، از جمله پارلمان بریتانیا، دولت‌های هلند و بلژیک و پارلمان نیوزلند، تیک‌تاک را در هفته‌های اخیر ممنوع کرده‌اند.

کمیسیون اروپا که بازوی اجرایی اتحادیه اروپاست، به دلیل نگرانی‌های امنیتی سایبری، دستور ممنوعیت استفاده از اپلیکیشن محبوب چینی تیک‌تاک را در تلفن‌های کارکنانش صادر کرد. پارلمان اروپا هم به طور جداگانه این اپلیکیشن را در تلفن‌های کارکنان خود ممنوع کرد.

بر اساس گزارش رویترز، تیک‌تاک به دلیل این نگرانی که اطلاعات کاربران این اپلیکیشن متعلق به شرکت چینی بایت دنس، ممکن است به دست دولت چین بیافتد و منافع امنیتی غربی را تضعیف کند، تحت تفحص فزاینده‌ای قرار گرفته است. کشورهای متعددی در سراسر جهان نسبت به نزدیکی این شرکت به دولت چین و نگهداری اطلاعات کاربران، ابراز نگرانی‌ کرده‌اند.

بیشتر بخوانید  هشدار رییس FTC نسبت به احتمال افزایش کلاهبرداری در پی توسعه ChatGPT

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *