رشد قابل توجه فروش گوشی‌های تاشو تا سال 2027

با دوستان خود را به اشتراک بگذارید:

طبق پیش‌بینی شرکت تحقیقاتی IDC فروش گوشی‌های تاشو تا سال 2027 رشد قابل توجهی خواهد داشت.

به گزارش ایرانی متا به نقل از دیجیاتو، چند سالی است که از معرفی اولین گوشی تاشوی بازار می‌گذرد، اما آمار فروش این محصولات هنوز حتی به میزان فروش گوشی‌های معمولی نزدیک هم نشده است. حالا شرکت تحقیقاتی IDC در گزارش جدیدی پیش‌بینی کرده است که آمار فروش سالانه موبایل‌های تاشو تا سال 2027 به 48.1 میلیون دستگاه خواهد رسید.

مؤسسه IDC پیش‌بینی می‌کند که بازار گوشی‌های تاشو در سال‌های آینده رشد خوبی را تجربه کند و به حدود 48 میلیون فروش سالانه برسد. اگر این پیش‌بینی محقق شود، نرخ رشد سالانه ترکیبی (CAGR) برای موبایل‌های تاشو در بازه زمانی 2022 تا 2027 حدود 10 برابر بیشتر از گوشی‌های معمولی خواهد شد.

این محصولات در حال حاضر فقط 1.2 درصد از سهم بازار موبایل در سال 2022 را در اختیار دارند. اما طبق گزارش IDC، این رقم در سال 2027 به عدد تجمیعی 3.5 درصد خواهد رسید. این شرکت همچنین پیش‌بینی می‌کند که ارزش بازار گوشی‌های تاشو ظرف چهار سال به 42 میلیارد دلار برسد.

گوشی‌های تاشو در بازار موبایل چه جایگاهی خواهند داشت؟

در سال 2022 حدود 14.2 میلیون موبایل تاشو فروخته شد، در حالی که آمار فروش گوشی‌های معمولی 1 میلیارد و 191 میلیون دستگاه بود. IDC انتظار دارد که فروش گوشی‌های معمولی هم تا سال 2027 افزایش پیدا کند و به 1 میلیارد و 322 میلیون دستگاه برسد. بااین‌حال، سهم بازار این محصولات از 98.8 درصد به 96.5 درصد کاهش پیدا خواهد کرد.

افزون‌براین، تحلیل‌گران IDC پیش‌بینی می‌کنند که فروش گوشی‌های تاشو در سال 2023 به 21.4 میلیون دستگاه برسد. این محصولات احتمالاً امسال میانگین قیمت فروش پایین‌تری خواهند داشت، اما در عین حال دوامشان بیشتر می‌شود. انتظار می‌رود که با افزایش دستگاه‌های تاشو و ورود برندهای جدید به این بازار شاهد رونق هرچه بیشتر آن باشیم.

بیشتر بخوانید  کارایی 60 دقیقه‌ای شیائومی 13 اولترا تنها با 1 درصد شارژ باتری

این پیش‌بینی در مجموع چندان دور از ذهن به نظر نمی‌رسد. با کاهش قیمت موبایل‌های تاشو طبیعتاً افراد بیشتری به‌دنبال خرید آن‌ها خواهند بود. نظر شما درباره خرید محصولی با این فرم فکتور چیست؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *