افزایش نرخ رسیدگی به درخواست سانسور محتوای توییتر توسط دولت‌ها در دوره ماسک

با دوستان خود را به اشتراک بگذارید:

برخی گزارش‌ها حکایت از پاسخ مثبت توییتر به 83 درصد از درخواست‌های دولتی برای سانسور محتوا از زمان آغاز مدیریت ایلان ماسک دارد.

به گزارش ایرانی متا، دیجیاتو نوشت: ایلان ماسک که قبلاً در برابر فشارها برای محدودسازی اینترنت استارلینک علیه روسیه گفته بود به آزادی بیان مطلق باور دارد، حالا ادعا می‌کند که در توییتر چاره‌ای نداشته است جز اینکه درخواست دولت‌ها برای سانسور را بپذیرد.

به گزارش El Pais، توییتر از زمان آغاز مدیریت ایلان ماسک به 83 درصد از درخواست‌های دولتی برای سانسور محتوا پاسخ مثبت داده است. ازاین‌رو، ستون‌نویس بلومبرگ در توییتی ضمن بازنشر این گزارش، با نقل‌قول اظهارنظر ماسک درباره اعتقاد به آزادی بیان مطلق به او کنایه زده. ماسک نیز در پاسخ به این توییت نوشت: «چقدر تو کودن هستی. لطفاً نشان بده که کجا واقعاً حق انتخاب داشتیم و ما آن اقدام را معکوس می‌کنیم.»

خبرنگار بلومبرگ در پاسخ او نوشته است: «ببین، من کسی نیستم که توییتر را با جارکشی درباره اصول آزادی بیان خریدم. واضح است که تو حق این را داری که کسب‌وکارت را هر طور که می‌خواهی، مدیریت کنی.»

توییتر در دوره ایلان ماسک بیشتر به خواست دولت‌ها عمل کرده است

گزارش El Pais می‌گوید توییتر از زمان تکمیل معامله ایلان ماسک، 971 درخواست از دولت‌ها دریافت کرده است. این شرکت از این میان، به 808 مورد به‌طور کامل و به 154 مورد به‌طور جزئی پاسخ مثبت داده. این شبکه اجتماعی در سال پیش از ورود ماسک به 50 درصد از درخواست‌ها رسیدگی کرده بود.

این گزارش از میان کشورهایی که ظاهراً بیش از بقیه خواستار سانسور محتوا بوده‌اند، به هند و ترکیه اشاره می‌کند. برای مثال، دو روز پیش از انتخابات ریاست‌جمهوری ترکیه، اکانت رسمی توییتر در امور پیروی از حکم‌فرمایی کشورها اعلام کرده بود که در واکنش به فرایندهای قانونی و به‌منظور اطمینان از ادامه فعالیت این شبکه اجتماعی در ترکیه، به مدت یک روز دسترسی به برخی محتواها را محدود می‌کند.

بیشتر بخوانید  قابلیت جستجوی مبتنی بر هوش مصنوعی به ایکس می‌آید

درباره درخواست‌های دولت هند نیز ایلان ماسک قبلاً گفته بود که قوانین این کشور درزمینه نشر محتوا بسیار سخت‌گیرانه‌اند و توییتر نمی‌تواند فراتر از آن‌ها حرکت کند. او مدعی شده بود که اگر سرپیچی از قوانین، کارمندان آن‌ها را با خطر حبس روبه‌رو کند، آن‌ها از قوانین تبعیت خواهند کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *