آزمایش پهپادهای هوش مصنوعی برای اولین بار در جهان + فیلم

با دوستان خود را به اشتراک بگذارید:

برخی وسایل نقلیه‌ای که در آزمایش جدید حضور داشتند، شامل پهپادهای Blue Bear Ghost (متعلق به بریتانیا) و Boeing/Insitu CT220 (متعلق به استرالیا)، یک تانک چلنجر 2، توپخانه FV433 و خودروی جنگی Eastern Bloc BMP OT-90 می‌شوند.

ایالات متحده، بریتانیا و استرالیا برای اولین‌بار در جهان تمرینی را تحت توافقنامه AUKUS انجام داده‌اند تا پهپادهای مجهز به سیستم‌های خودمختار و هوش مصنوعی را آزمایش کنند که می‌توانند اهداف نظامی را شناسایی و ردیابی کنند و هنگام تغییرات مأموریت، خودشان را مجدداً آموزش دهند.

پیمان سه‌جانبه بین استرالیا، بریتانیا و ایالات متحده (AUKUS) برای اولین‌بار در سال 2021 شکل گرفت و از آن زمان، دامنه آن به‌طور قابل‌توجهی افزایش یافته است. آخرین مورد از این همکاری در آوریل 2023 انجام شد که هدف آن توسعه سیستم‌های هوش مصنوعی و خودمختاری است که به پهپادها اجازه می‌دهد به‌طور مستقل در زمان و محیط واقعی عمل کنند.

ایده اصلی دانشمندان با انجام این همکاری، توسعه سیستم‌های هوش مصنوعی قدرتمند، قابل‌اعتماد و مستقلی است که بتوان از آن‌ها با امنیت کامل در عملیات‌های پیچیده استفاده کرد و در مأموریت‌های درحال تکامل، خودشان را آموزش دهند.

آزمایش قابلیت‌های هوش مصنوعی در پهپاد

به گفته وزارت دفاع بریتانیا، سه کشور با همکاری یکدیگر نه تنها قادر خواهند بود تا بدون تلاش مضاعف به توسعه این سیستم‌ها سرعت ببخشند، بلکه می‌توانند از وجود یک سیستم مشترک که بتواند برای ارتش هر سه کشور عمل کند، اطمینان داشته باشند.

برخی وسایل نقلیه‌ای که در آزمایش جدید حضور داشتند، شامل پهپادهای Blue Bear Ghost (متعلق به بریتانیا) و Boeing/Insitu CT220 (متعلق به استرالیا)، یک تانک چلنجر 2، توپخانه FV433 و خودروی جنگی Eastern Bloc BMP OT-90 می‌شوند.

بیشتر بخوانید  5 فناوری برای آینده متاورس + فیلم

«هیو جفری»، قائم مقام وزیر استراتژی، سیاست و صنعت استرالیا گفت:

«آزمایش سیستم‌های هوش مصنوعی و خودمختار AUKUS، الگوریتم‌های هوش مصنوعی را نشان می‌دهد که در قابلیت‌های تطبیقی متناسب با مأموریت‌ها عمل می‌کنند. تیم‌های تحقیقاتی و اپراتور AUKUS برای توسعه، آزمایش و ارزیابی مدل‌های مشترک یادگیری ماشینی و راه‌اندازی پلتفرم‌های مختلف ملی ما در میدان جنگ همکاری کردند.

او در ادامه، درباره قابلیت‌های هوش مصنوعی برای ارتقا کاربرد و توانایی‌های پهپادها گفت: «واقعاً تحت تأثیر قابلیت‌های مدل‌های هوش مصنوعی قرار گرفته که می‌توانند به سرعت خودشان را با اهداف جدیدی که توسط سه شریک به اشتراک گذاشته شده‌اند، به‌روزرسانی کنند. این همکاری که تحت توافقنامه AUKUS Pillar II انجام شده، قابلیتی را ارائه می‌کند که هر کشوری به تنهایی نمی‌توان آن را به دست بیاورد.»

منبع: دیجیاتو

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *