اولین تصاویر از پژو 3008 منتشر شد

با دوستان خود را به اشتراک بگذارید:

تصاویر منتشر شده از کابین ۳۰۰۸ مدل ۲۰۲۴، نشان‌دهنده طراحی مینیمال منحصر به فرد این کراس اوور کامپکت فرانسوی است.

پژو برای معرفی پژو 3008 مدل 2024 در سپتامبر آینده (شهریور تا مهر) برنامه دارد و پیش از این، تصاویری را از کابین تریم بالارده GT آن به اشتراک گذاشته است. در فضای داخلی این کراس اوور کامپکت، طراحی داشبورد منحصر به فرد پژو با نام Panoramic i-Cockpit خودنمایی می‌کند. در این طراحی، یک نمایشگر عریض منحنی بالای داشبورد قرار می‌گیرد. در ادامه جزئیات مربوط به کابین این کراس اوور فرانسوی را مطالعه کنید.

نگاهی به کابین مینیمال به‌روز پژو ۳۰۰۸ مدل ۲۰۲۴

در کابین پژو 3008 جدید یک نمایشگر منحنی 21 اینچی، خم‌شده به سمت راننده قرار دارد. 10 دکمه لمسی هم در کنسول مرکزی تعبیه شده است که پژو آن‌ها را با نام i-Toggles معرفی می‌کند. راننده می‌تواند این دکمه‌ها را جهت سازگاری با نیازهای خود و سرنشین جلو تنظیم کنند. به‌لطف این دکمه‌های لمسی به‌روز، از تعداد کنترل‌های مرسوم کاسته شده و در نتیجه طراحی داشبورد هرچه خلوت‌تر و مینیمال‌تر شده است.

پژو در طراحی فضای داخلی مدل 2024 پژو 3008 توجه ویژه‌ای به کاهش المان‌هایی داشته است که فضا را شلوغ‌تر می‌کنند. در این راستا نه تنها دکمه‌های لمسی ظریف برای کنسول مرکزی در نظر گرفته، بلکه به‌جای دسته دنده مرسوم، دکمه‌های PRND را سمت راست دکمه استارت روی داشبورد قرار داده است. پژو با این اقدام هم جلوه بصری کابین را مینیمال‌تر کرده و هم فضای ذخیره‌سازی به‌علاوه سطح پد شارژ بی‌سیم گوشی را افزایش داده است. ضمن اینکه دریچه‌های هوای باریک ناحیه‌های چپ و راست برای یکپارچه‌سازی اجزای داشبورد، یکی شده‌اند.

بیشتر بخوانید  خودرویی که فقط ابرثروتمندان ایرانی سوارش می‌شوند! + عکس

روی فرمان کوچک پژو ۳۰۰۸ جدید کنترل‌هایی لمسی نصب شده است که البته عملکرد آن‌ها جای سوال دارد؛ از آنجا که برخی استفاده از کنترل‌های لمسی روی فرمان را به‌خاطر عواملی مثل احتمال بالاتر خطا هنگام استفاده، صحیح نمی‌دانند. بازخورد منفی نسبت به این امر به قدری بوده که حتی فولکس واگن دوباره به استفاده از دکمه‌های فیزیکی مرسوم روی فرمان خودروهای خود روی آورده است. نهایتاً نورپردازی محیطی در سرتاسر داشبورد و پنل‌های درب‌ها با ۸ گزینه رنگ متفاوت، فضای داخلی به‌روز نسخه جدید پژو ۲۰۰۸ را کامل می‌کند.

بنا به اعلام پژو، طراحی Panoramic i-Cockpit در آینده در محصولات بیشتری از آن نظیر نسل جدید کراس اوور 5008 پیاده‌سازی خواهد شد.

منبع: گجت‌نیوز

یک پاسخ

  1. خودرو خواستید بخرید صفر بخرید_ثبت نامی که هم باج به مُفت خوران ندهید،هم پول تعمیرگاه خودروی کارکرده ی دیگری رو از حق خودت و خانوادت بر نداری بسیار و دست به سینه در تعمیرگاه ها تقدیم کِیفِ کارکرد دیگری قبلی کنید_‌اطلاع رسانی هم شود در دورهمی ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *