گوگل لوگوی خود را به مناسبت نوروز تغییر داد

با دوستان خود را به اشتراک بگذارید:

لوگوی گوگل همزمان با آغاز بهار و نوروز باستانی، در کشورهایی که این آیین را جشن می‌گیرند، تغییر یافت.

به گزارش ایرانی متا به نقل از دیجیاتو، بیش از ۳۰۰ میلیون نفر در سراسر جهان، آغاز بهار و فصل نو شدن زمین را جشن می‌گیرند. به همین مناسبت، گوگل لوگوی خود را در کشورهایی که نوروز را جشن می‌گیرند، تغییر داد. با این وجود، کاربران مقیم ایران، امسال نیز نمی‌توانند تغییرات لوگوی گوگل را به مناسبت نوروز مشاهده کنند.

گل‌های بهاری، ارکیده، نرگس و سمبل، به همراه زنبور عسل دیده می‌شود که حال‌وهوای بهاری به موتور جستجوی گوگل می‌دهد. باتوجه به اینکه میلیون‌ها نفر در سراسر جهان نوروز را جشن می‌گیرند، سازمان ملل، نوروز را به عنوان تعطیلات بین‌المللی می‌شناسد. هرچند این جشتن ریشه در آیین‌های ایرانی دارد.

تغییر لوگوی گوگل به مناسبت آغاز بهار

گوگل دودل (Google Doodle)، در واقع تغییرات موقتی لوگوی اصلی گوگل را نشان می‌دهد. معمولا گوگل در مناسبت‌های خاص از جمله آغاز سال نو میلادی، نوروز، تولد یا درگذشت برخی چهره‌های مهم و برخی اتفاقات مهم، تغییراتی در لوگوی اصلی خود می‌دهد. برای مثال همزمان با تولد انیستن یا برخی چهره‌های شناخته شده در حوزه‌های مختلف، لوگوی گوگل تغییر می‌کند.

نوروز قدمتی بیش از ۳۰۰۰ سال دارد و بیش از ۳۰۰ میلیون نفر در سراسر جهان آن را جشن می‌گیرند. گوگل نیز به سنت دیرین خود، لوگوی خود را تغییر می‌دهد تا با کاربران خود در سراسر جهان همراه شود. این تغییرات در برخی کشورها قابل مشاهده است و در برخی کشورها این تغییرات یا همان گوگل دودل قابل رویت نیست.

یکی از کشورهایی که کاربران آن نمی‌توانند گوگل دودل نوروز را مشاهده کنند، ایران است. با این وجود، گوگل روز تولد برخی دانشمندان و شعرای ایرانی از جمله حکیم عمر خیام را نیز با تغییر لوگوی خود جشن می‌گیرد.

بیشتر بخوانید  انتشار طرح مفهومی هدست واقعیت افزوده اپل

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *