متا و زاکربرگ تحت تعقیب قضایی قرار گرفتند

با دوستان خود را به اشتراک بگذارید:

یک دادخواست قضائی جدید در آمریکا مارک زاکربرگ و سایت‌های زیرمجموعه شرکت متا مانند فیس‌بوک و اینستاگرام را به عدم تلاش کافی برای مقابله با سوءاستفاده از زنان و کودکان متهم کرد.

به گزارش ایرانی متا، مهر به نقل از رویترز نوشت: تعدادی از مدیران ارشد این دو شبکه اجتماعی نیز بر مبنای این دادخواست باید پاسخگوی عملکرد خود باشند.

این شکایت از سوی تعدادی از سهام داران متا افشا شده است.

آنها می‌گویند به علت این شکایت که ناشی از اهمال زاکربرگ و شرکت متا است منافع آنان به خطر افتاده است و مدیرعامل متا چشم خود را بر روی شواهد موجود در مورد فعالیت‌های خلافکارانه در فیس‌بوک و اینستاگرام بسته است.

متا تمامی این اتهامات را تکذیب کرده و با صدور بیانیه‌ای مدعی شده: «ما بهره‌کشی از انسان و بهره‌کشی جنسی از کودکان را بدون استفاده از عبارات نامشخص ممنوع می‌کنیم.

ادعاهای موجود در این دادخواست تلاش‌های ما برای مبارزه با این نوع فعالیت‌ها را نادرست توصیف می‌کند. هدف ما جلوگیری از استفاده از پلتفرم هایمان توسط افرادی است که به دنبال سو استفاده از دیگران هستند.»

زاکربرگ، بنیانگذار و مدیر اجرایی میلیاردر متا، در سال ۲۰۱۹ به کنگره گفته بود استثمار کودکان یکی از جدی ترین تهدیدهایی است که ما روی آن تمرکز می‌کنیم و به طور مستقیم وجود این پدیده در فیس‌بوک و اینستاگرام را تأیید کرده بود.

بیشتر بخوانید  5 رهبر تکنولوژی دنیا؛ غول‌هایی که می‌خواهند آینده بشر را عوض کنند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *