ولیعهد دبی فاز جدید «استراتژی متاورس» را تصویب کرد

با دوستان خود را به اشتراک بگذارید:

دبی، نخستین گام‌های خود به سوی متاورس را برداشته است

بنا بر گزارش خلیج تایمز (Khaleej Times)، ولیعهد دبی، شیخ حمدان بن محمد بن راشد آل مکتوم استراتژی متاورس در این کشور را تصویب کرده است. هدف از این اقدامات تقویت تحول دیجیتال و فعالیت اقتصادی دبی با ایجاد متاورس و فناوری های نوظهور برای تقویت جایگاهش است.
ولیعهد دبی، رئیس شورای اجرایی و کمیته عالی توسعه فناوری آینده و اقتصاد دیجیتال دبی است.
شیخ حمدان در بیانیه‌ای گفت:
ما از طریق این کمیته، به دنبال توسعه یک مدل جدید برای فناوری و علوم آینده‌نگر با تمرکز ویژه بر متاورس هستیم و به‌ عنوان بخشی از استراتژی گسترده‌تر خود برای ارتقای رشد و نوآوری دیجیتال و دستیابی به اهداف استراتژی متاورس دبی هستیم.
این خبر پس از آن منتشر شد که او اخیراً چهار استراتژی را برای استقرار فناوری‌های متاورس برای دولت تصویب کرد.
این طرح 100 روزه به نهادهای دولتی اجازه می‌دهد تا با همکاری و حمایت از تلاش‌های خود برای توسعه اقتصاد دیجیتال دبی همکاری کنند.

استراتژی متاورس دبی:

هدف استراتژی متاورس دبی، استفاده از فناوری‌های نوظهور مانند واقعیت مجازی، افزوده، ترکیبی و توسعه‌یافته (VR/AR/MR/XR)، بلاک چین، 5G و توکن‌های غیرقابل تعویض (NFT) است. طبق پیش‌بینی‌ها این توسعه موجب ایجاد بیش از 40,000 شغل و کمک 4 میلیارد دلاری به اقتصاد شهر می‌شود. این استراتژی در نظر دارد بیش از 1000 شرکت را به دبی جذب کند. این طرح استانداردهای متاورس و Web3 را برای صنایع جهانی ایجاد خواهد کرد.

کشورهای دیگری که برنامه‌های مشابهی برای رقابت به‌عنوان یک مرکز فناوری جهانی دارند، شامل ایالات متحده، چین، کره جنوبی و اتحادیه اروپا می‌شوند.

بیشتر بخوانید  OREO تجربه VR خود را در متاورس راه‌اندازی کرد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *