مدیرعامل OpenAI دورکاری را یکی از بدترین اشتباهات صنعت فناوری خواند

با دوستان خود را به اشتراک بگذارید:

سم آلتمن می‌گوید: استارتاپ‌ها به زمان زیادی برای حضور فیزیکی کارمندان خود نیاز دارند.

به گزارش ایرانی متا، دیجیاتو نوشت: «سم آلتمن»، مدیرعامل OpenAI، با تغییر غریبه نیست، چون او با ChatGPT جهان را تغییر داد. بااین‌حال، این کارآفرین باور دارد که استارتاپ‌ها با حضور فیزیکی کارمندان در دفتر خود بهترین بازدهی را دارند. آلتمن می‌گوید دورکاری کامل بدترین اشتباه صنعت فناوری در سالیان اخیر بوده است.

به گزارش وب‌سایت فورچون، سم آلتمن می‌گوید ایده دورکاری کامل در صنعت فناوری در یک برهه زمانی به یک امر عادی تبدیل شد و حالا زمان آن گذشته است: «فکر می‌کنم یکی از بدترین اشتباهات صنعت فناوری در مدت‌های مدید حتماً این بود که همه می‌توانند به‌طور کامل و برای همیشه دورکار شوند و استارتاپ‌ها نیازی به حضور فیزیکی افراد ندارند و این اتفاق موجب فقدان خلاقیت در آن‌ها نمی‌شود.»

مدیرعامل OpenAI باور دارد که دوره این آزمایش به پایان رسیده و فناوری هنوز به چنان سطح مناسبی نرسیده است که افراد بتوانند به‌خصوص در استارتاپ‌ها به‌طور کامل دورکاری کنند. این اظهارات در رویداد مربوط به شرکت Stripe در سن‌فراسیسکو بیان شد.

دورکاری کامل به کار استارتاپ‌ها نمی‌آید

آلتمن می‌گوید: «قویاً احساس می‌کنم که استارتاپ‌ها به زمان زیادی برای حضور فیزیکی کارمندان خود نیاز دارند و هرچه مجموعه‌ی ایده‌ها شکننده، ظریف‌تر و غیرقطعی‌تر باشند، زمان بیشتری برای کنار هم بودن افراد لازم است.»

«گرگ براکمن»، یکی از دیگر بنیان‌گذاران OpenAI، چندی قبل به پادکست Possible گفته بود که آن‌ها ماه‌ها در این استارتاپ زمان گذاشته بودند تا دقیقاً متوجه شوند که چت‌بات‌های هوش مصنوعی باید چگونه باشند و درنهایت تصمیم گرفتند که این نرم‌افزارها را به یک حوزه مثل حقوق یا پزشکی محدود نکنند. این استراتژی در آخر موفقیت‌آمیز ظاهر شد و حالا ارزش OpenAI را به حدود 30 میلیارد دلار رسانده است.

بیشتر بخوانید  ایلان ماسک با X.ai به جنگ OpenAI می‌رود؟

دیدگاه بسیاری از مدیران درباره دورکاری با آلتمن مشترک است. ازجمله آن‌ها می‌توان به مدیرعامل دیزنی، مدیرعامل استارباکس و مدیرعامل News Corp اشاره کرد. دورکاری از آغاز همه‌گیری کرونا به یک گزینه محبوب میان نیروی کار تبدیل شد و بسیاری از شرکت‌ها سیاست‌های خود را تغییر دادند تا انعطاف‌پذیری بیشتری برای همراهی با کارمندانشان داشته باشند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *