ارزش رمزارز سم آلتمن به نصف رسید!

با دوستان خود را به اشتراک بگذارید:

در ابتدای راه‌اندازی ورلدکوین صف‌های درازی برای اسکن عنبیه و دریافت توکن تشکیل شده بود.

کسانی که عنبیه چشم خود را در پروژه Worldcoin اسکن کردند تا پول رمزارزی رایگان دریافت کنند، چندان خوش‌شانس نبوده‌اند. برخی کشورها تدابیر حفاظت از داده‌ها در این پروژه را زیر سؤال برده‌اند و ارزش این رمزارز از زمان عرضه تقریباً نصف شده است.

به گزارش گیزمودو، از زمان راه‌اندازی پروژه Worldcoin، ارزش توکن WLD تقریباً هر روز کاهش یافته. قیمت این توکن از کمتر از 2.50 دلار در ابتدای ماه اوت تاکنون به حدود 1.30 دلار رسیده است. این یعنی Worldcoin در 30 روز گذشته ریزشی تقریباً 45 درصدی را تجربه کرده و اگر اوضاع به همین منوال پیش برود، باید تا حدود یک ماه دیگر منتظر رسیدن قیمت این توکن به کمتر از 1 دلار باشیم.

کاربران برای دریافت توکن WLD باید چشم خود را با دستگاه مخصوص این پروژه موسوم به Orb اسکن کنند. با این کار یک شناسه موسوم به World ID به کاربر اختصاص می‌یابد که نشان می‌دهد مالک آن اکانت نه یک بات، بلکه یک انسان واقعی است.

تمام این اطلاعات درون اپلیکیشنی به نام World قرار می‌گیرد که می‌خواهد یک کیف پول جهانی برای توکن‌های WLD و سازوکاری برای انجام پرداخت‌ها باشد. «ورلدکوین» ادعا می‌کند که تا تاریخ 13 ژوئیه بیش از 2 میلیون نفر در شبکه آن‌ها ثبت‌نام کرده‌اند.

پروژه Worldcoin درحال مرگ است؟

در ابتدای راه‌اندازی ورلدکوین صف‌های درازی برای اسکن عنبیه و دریافت توکن تشکیل شده بود. افراد در آن زمان 25 توکن WLD دریافت می‌کردند که ارزش آن تقریباً 60 دلار بود. اما همان توکن‌ها حالا حدود 30 دلار می‌ارزد.

بیشتر بخوانید  شکست دوباره آقای میلیاردر؛ ماسک نمی‌تواند هر چه دلش خواست توییت کند!

بخشی از مشکل ورلدکوین به بحث امنیت داده‌ها برمی‌گردد که خیلی‌ها هم از بابت آن نگرانند. گزارش‌ها حاکی از آن است که پلیس کنیا اخیراً به دفاتر این شرکت رفته و نگرانی‌هایی را درباره امنیت اطلاعات مطرح کرده است.

حالا باید دید که جاه‌طلبی‌های «سن آلتمن»، مدیرعامل شرکت سازنده ChatGPT، در این زمینه به کجا می‌رسد. در وایت‌پیپر ورلدکوین گفته شده است که این پروژه می‌خواهد در سطح جهانی رقابت کند، به دست افراد فاقد سرمایه پول برساند و برای کسانی که به بانک دسترسی ندارند، بانک‌داری کند.

منبع: دیجیاتو

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *