۱۰ نهنگ حدود ۲۵٪ از کل عرضه اتریوم را در اختیار دارند

با دوستان خود را به اشتراک بگذارید:

طبق داده‌های آنچین، ۱۰ نهنگ اتریوم ۳۱.۸ میلیون ETH یعنی حدود ۲۵٪ از کل عرضه آن را در اختیار خود گرفته‌اند. این بالاترین میزان این شاخص از سال ۲۰۱۵ و پیدایش اتریوم است.

به گزارش دیلی‌هودل، داده‌های وب‌سایت سنتیمنت (Santiment) نشان می‌دهد که بزرگ‌ترین نهنگ‌های اتریوم (بدون در نظر گرفتن آدرس صرافی‌ها) در طول سال ۲۰۲۳ در حال انباشت این ارز دیجیتال بوده‌اند.

طبق گفته‌های این وب‌سایت، تعداد اتریوم‌های ذخیره‌شده در ۱۰ آدرس برتر این ارز دیجیتال به اوج جدید ۳۱.۸ میلیون توکن (به ارزش بیشتر از ۵۹.۶ میلیارد دلار) رسیده است. با توجه به اینکه عرضه در گردش اتریوم در حال حاضر در حدود ۱۲۰ میلیون توکن است، این مقدار حدود یک چهارم از کل عرضه آن را تشکیل می‌دهد. سنتیمنت ادامه داده است:

از آنجا که نگهداری ETHها بیشتر به سمت روش‌های خودحضانتی و امور مالی غیرمتمرکز (دیفای) حرکت کرده است، بسیاری از این توکن‌ها توسط بزرگ‌ترین آدرس‌ نهنگ‌های اتریوم جذب شده‌اند.

موجودی ۱۰ آدرس برتر اتریوم (به جز صرافی‌ها) – منبع: سنتیمنت
موجودی ۱۰ آدرس برتر اتریوم (به جز صرافی‌ها) – منبع: سنتیمنت

لازم به ذکر است این بالاترین میزان این شاخص در کل زمان حیات اتریوم است.

در روز دوشنبه، انتشار خبر مربوط به شکایت کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا (SEC) از صرافی بایننس و مدیرعامل آن، چانگ پنگ ژائو (Changpeng Zhao) باعث شد که قیمت ارزهای دیجیتال سقوط کند. SEC ادعا کرده که این صرافی قوانین مربوط به حمایت از سرمایه‌گذاران و معاملات مربوط به اوراق بهادار ثبت‌نشده را نقض کرده است.

سنتیمنت در گزارش خود تأکید کرده که دوشنبه این هفته، با انتشار خبر مذکور سومین روز بد بازار ارزهای دیجیتال در سال ۲۰۲۳ ایجاد شده است. اولین و دومین روز بد بازار هم‌ به‌ترتیب ۸ مارس (۱۷ اسفند) و ۱۷ آوریل (۲۸ فروردین) بوده است. بهبود بازار هم به این بستگی دارد که این مشکل چگونه حل می‌شود و در ۱ تا ۳ هفته آینده به چه پیشرفتی می‌رسد.

بیشتر بخوانید  API جدید توییتر با قیمت 5000 دلار در ماه رونمایی شد
ارزش بازار ارزهای دیجیتال – منبع: سنتیمنت
ارزش بازار ارزهای دیجیتال – منبع: سنتیمنت

SEC شکایت بایننس را با شکایت از صرافی کوین بیس در روز سه‌شنبه ادامه داده و ادعا کرده است که این صرافی آمریکایی به‌عنوان یک بورس اوراق بهادار، کارگزار و آژانس تسویه حساب ثبت‌نشده فعالیت می‌کند.

منبع: میهن بلاکچین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *