حذف اکانت‌های غیرفعال از توییتر

با دوستان خود را به اشتراک بگذارید:

مدیرعامل توییتر از حذف اکانت‌هایی که سال‌هاست در این شبکه اجتماعی فعالیت نمی‌کنند از این پلتفرم خبر داد.

به گزارش ایرانی متا، دیجیاتو نوشت: توییتر در حال پاکسازی اکانت‌های غیرفعال در این شبکه اجتماعی است و این اقدام احتمالاً باعث خواهد شد تا تعداد دنبال‌کنندگان حساب شما کاهش پیدا کند. با این عمل همچنین نام‌های کاربری بیشتری در دسترس قرار خواهد گرفت.

براساس سیاست‌های توییتر، کاربران باید حداقل هر 30 روز یک‌بار به حساب کاربری خود وارد شوند تا اکانت‌شان برای همیشه از بین نرود. اما ماسک می‌گوید این شرکت در حال حاضر صرفاً به‌سراغ حذف اکانت‌هایی خواهد رفت که چندین سال است فعالیتی نداشته‌اند.

این اتفاق احتمالاً بیش از همه روی کاربران قدیمی توییتر اثر خواهد گذاشت، چون کسانی که سال‌هاست در این شبکه اجتماعی فعالیت می‌کنند، احتمالاً دنبال‌کننده‌های غیرفعال زیادی دارند. در نتیجه، همان‌طور که ماسک هشدار داده است، تعداد فالوورها می‌تواند کاهش پیدا کند.

اکانت‌های قدیمی توییتر آرشیو می‌شوند

مدیرعامل توییتر همچنین تأیید کرده است که با حذف این اکانت‌ها، نام‌های کاربری آن‌ها در دسترس عموم قرار خواهد گرفت. در پاسخ به این مسئله کاربری نوشته بود که این کار می‌تواند بخش مهمی از محتواهای قدیمی این شبکه اجتماعی را از بین ببرد. در پاسخ ایلان ماسک اعلام کرد: «اکانت‌ها آرشیو خواهند شد.» بااین‌حال، دقیقاً مشخص نیست که شکل این آرشیوشدن چگونه خواهد بود.

نیویورک تایمز چند ماه پیش در گزارشی گفته بود که توییتر در نظر دارد فروش نام‌های کاربری از طریق مزایده را ممکن کند. این روش می‌تواند سازوکار جدیدی برای کسب درآمد در این پلتفرم باشد. بااین‌حال، هنوز چیزی به‌صورت رسمی در این باره اعلام نشده است.

بیشتر بخوانید  استفاده از ChatGPT در مجلس نمایندگان آمریکا محدود شد

از زمانی که ایلان ماسک معامله خرید توییتر را تکمیل کرد و مدیریت این شبکه اجتماعی را در دست گرفت، تغییراتی بسیاری در این پلتفرم رقم خورده است. برای مثال، او تیک آبی قدیمی بسیاری از اکانت‌ها را حذف کرد و با انتقادات زیادی در این باره روبه‌رو شد. وی همچنین اخیراً اعلام کرده است که کاربران به‌زودی می‌توانند از مخاطبان بابت مطالعه هر مطلب هزینه دریافت کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *