تصمیم اپل برای افزایش نجومی قیمت آیفون ۱۵ پرو و پرومکس

با دوستان خود را به اشتراک بگذارید:

خبرها حکایت از تصمیم اپل برای افزایش قیمت زیاد مدل آیفون 15 پرو و پرومکس دارد.

پیش‌از این شایعاتی از تصمیم اپل مبنی بر افزایش قیمت آیفون ۱۵ پرو و پرو مکس به گوش رسیده بود و انتظار این را داشتیم که این سری از محصولات اپل رکورد گرانترین گوشی‌ هوشمند را بشکند. اما آخرین گزارشی که به دست ما رسیده رقم ماورای انتظاری را نشان می‌دهد و به نظر می‌رسد این بار خرید گوشی‌های آیفون کار هر کسی نخواهد بود.

قیمت آیفون ۱۵ و ۱۵ پلاس یکسان خواهد بود، اما مدل پرو ممکن است ۱۰۰ دلار افزایش قیمت داشته باشد و آیفون ۱۵ پرو مکس نیز ۱۰۰ دلار یا حتی ۲۰۰ دلار گران‌تر از نسخه‌ی پرو فروخته خواهد شد. بنابراین هنگام عرضه شاهد تفاوت قیمت زیادی میان مدل‌های مختلف آیفون ۱۵ خواهیم بود.

افزایش قیمت آیفون ۱۵ پرو و پرو مکس با منطق داخلی اپل همراه است که این سری آینده همان تقاضای سری ۱۴ فعلی را خواهد داشت. بنابراین اپل شرط می‌بندد که مردم در سال ۲۰۲۳، ۸۵ میلیون آیفون ۱۵ را خریداری کنند که اکثریت آن‌ها آیفون ۱۵ پرو و پرو مکس هستند.

از آنجایی که قیمت آیفون ۱۴ پرو از ۱۰۰۰ دلار و آیفون ۱۴ پرو مکس از ۱۱۰۰ دلار آغاز خواهند شد، می‌توان پیش‌بینی کرد که قیمت مدل‌های پرو و اولترا سری آیفون ۱۵، در نسخه‌های پایه ۱۱۰۰ و ۱۳۰۰ دلار باشد.

این افزایش قیمت پیش بینی شده برای خریداران ایالات متحده است. افزایش قیمت آیفون ۱۵ پرو و پرو مکس در اروپا و هند که آیفون همیشه گران‌تر است، قابل توجه‌تر خواهد بود. آیفون ۱۴ پرو در اروپا ۳۰۰ یورو گرانتر از ایالات متحده است و سری پرو مکس ۳۵۰ یورو قیمت بیشتری دارد.

بیشتر بخوانید  در آستانه عرضه هدست Reality Pro؛ اپل بازار را نجات می‌دهد یا بازار اپل را شکست خواهد داد؟

تحلیلگران معتقدند که اپل قصد دارد با افزایش قیمت چشمگیر مدل‌های پرو تقاضای موجود برای نسخه‌های غیر پرو را تقویت کند. این افزایش قیمت می‌تواند محصولات اپل را به قلمروی چشم‌گیر سوق دهد.

منبع: گجت‌نیوز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *