جریمه ۲۰میلیون دلاری مایکروسافت به علت نقض حریم کودکان

با دوستان خود را به اشتراک بگذارید:

مایکروسافت به منظور تسویه اتهامات کمیسیون فدرال تجارت آمریکا مبنی بر نقض «قانون حفاظت از حریم خصوصی آنلاین کودکان»(COPPA) ۲۰ میلیون دلار غرامت خواهد پرداخت.

به گزارش ایرانی متا، مهر به نقل از انگجت نوشت: در شکایتی که وزارت دادگستری آمریکا از جانب کمیسیون فدرال تجارت ثبت کرده، این وزارتخانه شرکت فناوری مذکور را به جمع آوری اطلاعات کاربران ایکس باکس و نگهداری آنها حتی بدون رضایت والدین شأن متهم کرده است.

کاربران برای آنکه بتوانند از بازی‌های ایکس باکس وسرویس هایی مانند «ایکس باکس لایو» استفاده کنند، باید در یک حساب کاربری ثبت نام و اطلاعات خصوصی از جمله نام کامل، آدرس ایمیل و محل تولدشان را ذکر کنند.

تا ۲۰۲۱ میلادی از کاربران ایکس باکس خواسته می‌شد تا شماره موبایل خود را اضافه و با سیاست تبلیغات مایکروسافت موافقت کنند. کمیسیون فدرال تجارت آمریکا متوجه شد مایکروسافت پس از آنکه از کاربران زیر ۱۳ سال خواسته تا اطلاعات خصوصی شأن را فراهم کنند، خواستار رضایت والدینشان برای ایجاد حساب کاربری شده است.

به نظر می‌رسد مایکروسافت از ۲۰۱۵ تا ۲۰۲۰ میلادی داده‌های کاربران زیر سن قانونی را حتی در صورت تکمیل نشدن فرم ثبت نام توسط والدین، جمع آوری و نگهداری کرده است. طبق قانون COPPA سرویس‌های آنلاین و وب سایت‌ها باید قبل از استفاده از هرگونه اطلاعات خصوصی کودکان رضایت والدینشان را دریافت کنند.

همچنین کمیسیون فدرال تجارت آمریکا توضیح داده مایکروسافت برچسب بازیکنی(gamertag)هر کاربر را با شناسه‌های مداوم و خاص آن حتی برای کاربران زیر سن قانونی ترکیب می‌کند. دیو مک کارتی یکی از مدیران«ایکس باکس پلیر سرویسز» در پستی وبلاگی اعلام کرد مایکروسافت به طور عمد حساب‌های کاربری کودکان که توسط والدین تکمیل نشده بودند را نگهداری نکرده است. این شرکت متوجه یک اختلال فنی شده بود که به نگهداری داده‌ها طی تحقیقات منجر شد. همچنین تیم مهندسی مایکروسافت اطلاعات کودکان تحت تأثیر باگ را پس از برطرف کردن اختلال حذف کردند.

بیشتر بخوانید  اظهار نظر بیل گیتس در رابطه با آینده هوش مصنوعی

مایکروسافت علاوه بر پرداخت غرامت ۲۰ میلیون دلاری برای تسویه اتهامات کمیسیون فدرال تجارت، باید طبق دستور وزارت دادگستری آمریکا فرایند ایجاد حساب کاربری برای کاربران زیر سن قانونی را تغییر دهد. این شرکت بزرگ فناوری هم اکنون فرایند مذکور را آپدیت کرده است. بنابراین هنگام پر کردن فرم زمانیکه تاریخ تولد فرد پرسیده می‌شود، درصورت نیاز قبل از پر شدن اطلاعات دیگر، رضایت والدین درخواست می‌شود. همچنین در این فرایند از کاربران کمتر از ۱۳ سالی که قبل از می ۲۰۲۱ حساب کاربری ساخته‌اند، خواسته شده تا رضایت والدین خود را طی ماه‌های آینده دوباره تایید کنند.

کمیسیون فدرال تجارت آمریکا از مایکروسافت خواسته تا سیستمی ایجاد کند تا درصورتیکه والدین فرایند ایجاد حساب را تکمیل نکنند، تمام اطلاعات خصوصی جمع آوری شده از کودکان را ۲ هفته بعد پاک شوند.

علاوه بر آن این آژانس فدرال از شرکت خواسته تا به ناشران بازی‌های ویدئویی هشدار دهد ارگ اطلاعات به اشترک گذاشته شده مربوط به یک کودک است، تحت قوانین COPPA باید محافظت شود. در این میان مایکروسافت تغییرات در فرایند ثبت نام خود ایجاد کرده که البته قبل از اجرایی شدن، باید توسط دادگاه فدرال تایید شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *