احتمال کاهش ابتلا به نزدیک‌بینی با این قابلیت در iOS17

با دوستان خود را به اشتراک بگذارید:
قابلیت جدید در سیستم‌عامل iOS 17 احتمال ابتلا به اختلالات بینایی را کاهش می‌دهد.
اپل قابلیت جدیدی در iOS 17 معرفی کرده است که پس از فعال‌سازی آن، آیفون‌ها فشار کمتری به چشم وارد می‌کنند. امروزه بسیاری از مردم برای ساعات طولانی به نمایشگر گوشی خیره می‌شوند و چنین قابلیتی احتمالاً مورد استقبال کاربران آیفون قرار می‌گیرد. آن‌طور که فون‌آرنا می‌گوید، قابلیت موردبحث در iPadOS 17 نیز دیده شده است.

جدیدترین نسخه از سیستم‌عامل آیفون و آیپد به‌لطف قابلیت Screen Distance خطر ابتلا به نزدیک‌بینی را کاهش می‌دهد، به ویژه در کودکان. در صورت ابتلا به نزدیک‌بینی، اشیای دور را تار خواهید دید و به عینک نیاز پیدا خواهید کرد. نزدیک‌بینی عامل اصلی اختلال بینایی در کودکان است، چون کودکان معمولاً هنگام استفاده از گوشی، دستگاه را به چشم خود بسیار نزدیک می‌کنند.

قابلیت Screen Distance اپل به کاربران توصیه می‌کند که آیفون و آیپد را در فاصله‌ی نزدیک به چشم قرار ندهند. Screen Distance پس از انتشار iOS 17، وارد بخش Screen Time در منوی تنظیمات می‌شود و به‌سادگی می‌توان فعالش کرد.

اگر پس از فعال‌سازی Screen Distance دستگاه را در فاصله‌ی بسیار نزدیک نسبت‌ به چشم قرار دهید، با پیام «آیفون بیش‌ از حد نزدیک است» مواجه خواهید شد. اپل می‌گوید این پیام زمانی نشان داده می‌شود که فاصله‌ی چشم شما از نمایشگر برای مدت‌زمانی طولانی به کمتر از ۱۲ اینچ (تقریباً ۳۰ سانتی‌متر) برسد.

قابلیت Screen Distance از دوربین TrueDepth برای تشخیص فاصله‌ی بین نمایشگر و چشم کاربر استفاده می‌کند و با آیفون XS و آیفون‌های جدیدتر و آیپد پرو ۲۰۱۸ و آیپدهای جدیدتر سازگاری دارد.

منبع: زومیت

بیشتر بخوانید  ChatGPT به خودروهای مرسدس بنز اضافه می‌شود

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *