احتمال سقوط بیت‌کوین تا ۱۳ هزار دلار وجود دارد

با دوستان خود را به اشتراک بگذارید:

به گفته یک استراتژیست ارشد بازار قیمت بیت‌کوین تا ۱۳ هزار دلار کاهش خواهد یافت.

به گزارش ایرانی متا، ایسنا به نقل از کریپتو نوشت: گرت سولووی، استراتژیست ارشد بازار اظهار کرد: بیت‌کوین که تا به امروز حدود ۶۵ درصد رشد داشته و در حال حاضر نزدیک به ۲۸هزار دلار معامله می‌شود اما قبل از یک صعود دیگر به ۱۳هزار دلار سقوط می‌کند.

اظهارات سولووی پس از تسلط بانک یو بی اس بر کریدیت سوئیس بیان شد، رویدادی که به دنبال ورشکستگی‌های اخیر بانک‌ها در ایالات‌متحده، از جمله بانک سیلورگیت، سیلیکون ولی بانک و سیگنچر رخ داد. سولووی گفت: «این مورد، بحران مالی اساسی ۲.۰ است. ما نمی‌دانیم که این وضعیت چقدر بد خواهد شد».

وی دو دهه تجربه به‌عنوان یک معامله‌گر حرفه ای دارد و به درستی ارزش پایین بیت‌کوین را در سال ۲۰۲۱ اعلام کرد. سولووی گفت که بحران بانکی مداوم باعث شده است که سرمایه‌گذاران پول خود را از بانک‌ها بیرون بکشند و بیت‌کوین بخرند، از این رو افزایش اخیر سکه را توضیح داد. با این حال افزود که با آرام‌تر شدن سیستم مالی، بیت‌کوین به ۱۳هزار دلار و حتی به ۹۰۰۰ دلار در سال ۲۰۲۳ کاهش خواهد یافت.

وی می‌گوید: «اگر از نظر تاریخی به بیت‌کوین نگاه کنید، زمانی که بازار سهام سقوط کرده، قیمت آن پایین آمده است. اگر  اس اند پی به اندازه‌ای که من فکر می‌کنم کاهش یابد، بیت‌کوین گرفتار این فروش خواهد شد».

مجموع ارزش بازار جهانی ارزهای دیجیتالی در حال حاضر ۱.۱۶ تریلیون دلار برآورد می‌شود که این رقم نسبت به روز قبل ۲.۹۰ درصد بیشتر شده است. در حال حاضر ۴۵.۸۳ درصد کل بازار ارزهای دیجیتال در اختیار بیت‌کوین بوده که در یک روز ۰.۲۶ درصد کاهش داشته است.

بیشتر بخوانید  پلتفرم‌های متا پشتیبانی از توکن را متوقف کردند

حجم کل بازار ارزهای دیجیتال در ۲۴ ساعت گذشته ۴۱.۳۸ میلیارد دلار است که ۴.۶۴ درصد کاهش داشته است. حجم کل در امور مالی غیر متمرکز در حال حاضر ۳.۷۷ میلیارد دلار است که ۹.۱۱ درصد از کل حجم ۲۴ ساعته بازار ارزهای دیجیتال است. حجم تمام سکه‌های پایدار اکنون ۳۶.۹۷ میلیارد دلار است که ۸۹.۳۴ درصد از کل حجم ۲۴ ساعته بازار ارزهای دیجیتال است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *