چرا مهاجرت از اندروید به iOS منجر به سردرگمی کاربران می‌شود؟

با دوستان خود را به اشتراک بگذارید:
داده‌های Green Smartphones حکایت از سختی کار با iOS برای افرادی که از اندروید به سیستم‌عامل اپل کوچ می‌کنند، دارد.
مهاجرت به سیستم‌عامل جدید گوشی هوشمند شامل یادگیری روش عملکرد آن است و اگر رابط‌ کاربری کاملاً بصری نباشد، این مرحله می‌تواند خیلی خسته‌کننده شود. داده‌ها نشان از افزایش مهاجرت کاربران اندروید به iOS دارند و اکنون طبق گزارش سرویس مقایسه‌ی گوشی Green Smartphones، بسیاری از افرادی که برای اولین‌ بار iOS را تجربه می‌کنند، در روند یادگیری کار با این سیستم‌عامل مشکل دارند.

اندروید و iOS رابط‌ کاربری متفاوتی دارند و با توجه به جست‌وجوی‌های انجام‌شده در گوگل، اندروید محیط کاربری شهودی‌تری نسبت‌ به سیستم‌عامل اپل دارد. این یعنی استفاده از گوشی‌های اندرویدی آسان‌تر است و از طرف دیگر انجام کارهای اساسی برای کاربران جدید iOS می‌تواند دشوار باشد.

کاربران iOS در ایالات‌ متحده، اغلب برای انجام کارهایی مثل مسدودسازی مخاطبان و تنظیم مجدد گوشی خود با مشکل مواجه می‌شوند. Green Smartphones اعلام کرد کاربران آیفون ۵۸ درصد بیشتر از کاربران اندروید در گوگل جست‌وجو می‌کنند تا دستورالعمل‌ مربوط به عملکردهای اساسی و روزمره را بیابند.

۸۴ هزار کاربر آیفون برای ضبط صفحه نمایش از گوگل کمک می‌گیرند درحالی‌که فقط ۲۴ هزار کاربر اندروید به‌طور متوسط در هر ماه برای حل مشکلات مشابه به کمک نیاز دارند.

طبق داده‌های Green Smartphones، حدود ۶۱ هزار دارنده‌ی آیفون هر ماه عبارت How to Factory Reset را در گوگل جست‌وجو می‌کنند و این عدد برای دارندگان گوشی‌های اندروید معادل ۸۴۰۰ است. علاوه‌براین انجام‌ کارهایی مثل ضبط تماس تلفنی، تنظیم پست صوتی، اشتراک‌گذاری موقعیت مکانی، حذف برنامه، انتقال عکس و به‌روزرسانی و پشتیبان‌گیری از دستگاه اندرویدی نسبت‌ به آیفون آسان‌تر است.

بیشتر بخوانید  آیا امنیت اسکنر اثر انگشت گوشی‌های اندرویدی واقعا غیرقابل نفوذ است؟

به‌ نوشته‌ی فو‌ن‌آرنا، کاربران اندروید فقط در دو بخش بیشتر از کاربران آیفون در گوگل جست‌وجو می‌کنند: گرفتن اسکرین‌شات و اسکن کد QR.

در مجموع کاربران iOS هر ماه ۳۵۸ هزار جست‌وجو در گوگل انجام می‌دهند تا از قابلیت‌های مسیریابی گوشی خود استفاده کنند؛ درحالی‌که این عدد برای اندرویدی‌ها ۲۲۶ هزار است.

اگرچه استفاده از آیفون برای اولین‌ بار می‌تواند کمی سخت باشد اما پس‌ از مدتی کار با سیستم‌عامل iOS بسیار آسان خواهد شد.

در پایان باید اشاره کنیم اندروید و iOS مزیت‌ها و معایب خاص خود را دارند. به‌ عنوان مثال آیفون حدود ۵ تا ۶ سال پشتیبانی می‌شود. اندروید از طرف دیگر قابلیت‌های شخصی‌سازی بیشتری ارائه می‌دهد و اصلاً محدود نیست و برخی افراد سیستم مدیریت اعلان آن را بیشتر از سیستم مدیریت اعلان iOS دوست دارند.

منبع: زومیت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *