توانایی ChatGPT در به خاطر سپردن اولویت‌های کاربر خود

با دوستان خود را به اشتراک بگذارید:

ویژگی جدیدی که به نسخه بتا برای مشترکین «ChatGPT Plus» اضافه شده، دستورالعمل‌های سفارشی است که تنظیمات مورد نظر کاربر را به خاطر می‌سپارد.

چت‌بات شرکت «OpenAI» اخیرا به یک ویژگی جدید سودمند مجهز شده است. این چت‌بات می‌تواند دستورالعمل‌های سفارشی را ارائه دهد. شرکت OpenAI به تازگی از تنظیمات دستورالعمل سفارشی برای مشترکین «ChatGPT Plus» رونمایی کرده است. این تنظیمات جدید به افرادی که ۲۰ دلار در ماه برای این سرویس پرداخت می‌کنند، امکان می‌دهد تا تنظیماتی را برای نحوه پاسخ‌گویی چت‌بات تعیین کنند. وقتی انتخاب‌های اولویت‌بندی‌شده خود را داشته باشید، چت‌بات آنها را به خاطر می‌آورد و در آینده نیز از آنها استفاده می‌کند.

شرکت OpenAI در اطلاعیه جدید، چند نمونه را در مورد نحوه استفاده کردن از تنظیمات فهرست‌بندی کرده است. به عنوان مثال، آموزگاری که از این چت‌بات برای ایجاد طرح‌های درسی استفاده می‌کند، می‌تواند به آن بگوید که طرح‌ درس را برای چه کلاسی ایجاد می‌کند و دیگر مجبور نیست در آینده آن را تکرار کند. والدینی که از این چت‌بات برای خرید مواد غذایی استفاده می‌کنند، می‌توانند به آن بگویند که همیشه برای یک خانواده شش نفره خرید می‌کنند. یک توسعه‌دهنده می‌تواند بگوید که ترجیح می‌دهد کدی را در پایتون دریافت نکند.

اگر از افزونه‌های ChatGPT استفاده می‌کنید، این ویژگی می‌تواند برای آنها نیز سودمند باشد. به عنوان مثال، می‌توانید به ChatGPT بگویید در کدام شهر هستید تا از آن برای رزرو کردن هتل استفاده کنید؛ بدون اینکه در هر بار سفر کردن به آن شهر لازم باشد به ChatGPT اطلاع دهید.

شرکت OpenAI گفت که دستورالعمل‌های سفارشی در حال حاضر در نسخه بتا برای برنامه‌های Plus در دسترس هستند و در هفته‌های آینده برای همه کاربران توسعه خواهند یافت. این ویژگی در حال حاضر در بریتانیا یا اتحادیه اروپا در دسترس نیست.

بیشتر بخوانید  چت‌بات بینگ با قابلیت‌های جدید به روزرسانی شد

برای آن که این ویژگی جدید کار کند، باید دستورالعمل‌های سفارشی را انتخاب کنید و یک فرم را با اطلاعاتی که می‌خواهید چت‌بات درباره شما بداند پر کنید. به طور ویژه، چت‌بات این سوالات را از شما می‌پرسد: «دوست دارید ChatGPT درباره شما چه چیزی بداند تا پاسخ‌های بهتری را ارائه دهد؟» یا «دوست دارید ChatGPT چگونه پاسخ دهد؟»

چت‌بات ChatGPT چند ایده را برای هر بخش ارائه می‌کند؛ از جمله اینکه به آن بگویید چه کاری انجام می‌دهید یا ترجیح می‌دهید پاسخ‌ها چقدر باشند اما می‌توانید از این حدود فراتر بروید و هر چیز دیگری را که دوست دارید چت‌بات بداند، به آن اضافه کنید.

منبع: ایسنا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *